top of page

ELİF SENA AKBULUT

Eğitim 

MEF Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Lisans (2014-2019) 

Baro Kaydı

İstanbul Barosu

Diller

Türkçe, İngilizce

Hukuk eğitimini MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2019 yılında “Onur Öğrencisi” olarak tamamlamış olan Elif Sena Akbulut, 2020 yılında İstanbul Barosu’na kabul edilmiştir. Lisans eğitimi boyunca özellikle Sağlık Hukuku alanında sertifika programlarına ve saha çalışmalarına katılmış, çeşitli projelerde yer almıştır. Saha çalışması yapmış olduğu “Hastaların Bakış Açısı ile Defansif Tıp” konulu araştırmasında ise makale çalışması bulunmakta olup, İmdat Deneği bünyesinde düzenlenen “II. Uluslararası Şiddeti Anlamak Kongresi”nde konuyla ilgili sözlü bildiride bulunmuştur.


Elif Sena Akbulut özellikle İş Hukuku, Ticaret Hukuku, E-Ticaret Hukuku, Bankacılık ve Finans Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İcra İflas Hukuku ve Tüketici Hukuku alanlarında tecrübe sahibidir. Türkiye’de hizmet veren birçok bankanın hukuki iş ve işlemlerini yürütmüş, özellikle ipoteğin paraya çevrilmesi başta olmak üzere birçok icra ve buna bağlı takip edilen dava dosyalarının yönetiminde etkin rol almıştır.


6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun kapsamında çeşitli eğitimlere katılan ve önemli çalışmalara katkı sağlayan Elif Sena Akbulut, halihazırda kişisel verilerin korunması alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.

İLETİŞİM

0 (216) 706 56 54

0 (543) 738 4618

  • LinkedIn Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • LinkedIn
bottom of page