top of page

RAİFE BURÇAK SALUM

Eğitim 

MEF Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Lisans (2014-2019) 

Baro Kaydı

İstanbul Barosu

Diller

Türkçe, İngilizce

Hukuk eğitimini MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2019 yılında “Bölüm İkincisi” olarak tamamlamış olan Raife Burçak Salum, 2020 yılında İstanbul Barosu’na kabul edilmiştir. Lisans eğitimi boyunca özellikle Sağlık Hukuku ve Roma Hukuku alanında akademik sertifika programlarına katılmış ve çeşitli çalışmalarda yer almıştır. Halihazırda, “Hastaların Bakış Açısıyla Defansif Tıp” konulu makalesi bulunmakta olup, söz konusu çalışmaya ilişkin Uluslarası Şiddeti Anlamak kongresinde sözlü bildiride bulunmuştur.

Raife Burçak salum, özellikle İş Hukuku, Sağlık Hukuku, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku, Kişisel Verilerin Korunması Hukuku, Ceza Hukuku, E-Ticaret Hukuku alanlarında tecrübe sahibidir.

Türkiye’de petrol ve taşımacılık alanında lider şirketler ile E-Ticaret, Teknoloji ve Sağlık sektöründe bulunan şirketlere ve bireysel hak sahiplerine danışmanlık sağlamış, sözleşmelerin düzenlenmesi, arabuluculuk ve dava aşamalarında hukuki hizmet vermiş, Ceza ve İnfaz Hukuku kapsamındaki süreçlerde etkin rol almıştır.  

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında uyum projeleri yürütmüş, sağlık, teknoloji ve e-ticaret şirketlerine KVKK danışmanlığı vererek mevzuata uyumlu hale gelinmesi, VERBİS kayıtlarının gerçekleştirilmesi hususunda danışmanlık hizmeti vermiştir.

İLETİŞİM

0 (216) 706 56 54

0 (543) 738 4618

  • LinkedIn Sosyal Simge
  • LinkedIn Sosyal Simge
  • LinkedIn
bottom of page